Pátek 10. dubna 2020, svátek má Darja
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 10. dubna 2020 Darja

Prostřeno - když se snoubí hloupost s arogancí

24. 03. 2017 20:15:47
Není všechno takové, jak vypadá. Veřejně přiznávám, že občas sleduji Prostřeno. Moje matka si sice myslí, že na to může koukat jen úplný hňup, já zase tvrdím, že je to moje soukromá sociologická studie. Ráda pozoruji lidi.

Jako polehčující okolnost prosím svou matku, aby přijala fakt, že nesleduji Výměnu manželek, kde do podobných, pochybných projektů lidi zatahují ještě i své děti.

Televize Prima už asi neví, jak upoutat a tak do pořadu o vaření nasazuje čím dál větší exoty. Sledovanost nejspíš zajišťují lidé, jak to říct, abych nikoho neurazila... lidé přinejmenším zvláštní. Občas se tam objeví špindíra, jindy dotyčný neumí vařit, přitáhnout diváky by měla matka kojící novorozence, člověk žijící v neuspokojivých poměrech, či psychicky labilní člověk.

Často si říkám, co lidi vede k tomu, přihlásit se do reality show. Jsou to peníze? Pochybná sláva? Pozornost médií? Je nutné ukazovat národu, že mám na skříni prach, a že neumím pořádně umýt hajzlík? Tak proč to ti lidé dělají? Je za tím exhibicionismus? Nuda? Snaha zviditelnit se?

Od určité doby jsem zaujala postoj, že je vše nahrané, že se o žádnou reality show nejedná. Ale zatím si to jenom myslím, nemám žádný důkaz, který by mé tvrzení podložil. Z mých známých se nikdo této série nezúčastnil a já se kvůli průzkumu svých hypotéz účastnit též nehodlám. Opravdu nikoho cizího do svého soukromí, do kuchyně, obýváku ani ložnice nepozvu.

Tento týden je Prostřeno nabité. Hlavním aktérem, který má přitáhnout pozornost diváků, je Karel. Mladý muž trpící Touretteovým syndromem, neuropsychiatrickým onemocněním, nemocí, která postihuje psychiku - Karel trpí tiky, neustále vykřikuje vulgární slova, má třináct dioptrií, alergii na peří a oříšky, silnou lupenku a aby toho nebylo málo, trpí, jak sám přiznal, permanentní erekcí. Ve čtvrtek situace graduje. Večeře se odehrává u Karla. Dle mého je to chudák, nemocný člověk, do kterého se dva soupeři Pavel a Viktor neustále naváží, urážejí ho, posmívají se mu. Říkám si: "To snad není možné, ti lidé nemají vůbec žádný soucit. Kam se poděla láska k bližnímu? Trochu tolerance. Kde je slušné chování?" Je mi špatně z těch dvou mužů, ne z Karla, který, jak se ukázalo, spí doma v rakvi, chová v obýváku slepici a na stole má urny starých žen, prý jeho bývalých přítelkyň. Podivín, no! Mně je ale zle z těch arogantních tupců, kteří chudáka Karla urážejí, co to dá.

Pak z nějakého popudu začnu googlit. Dneska už nikdo není anonymní a o každém se dá leccos zjistit, dozvědět. Strejda Google tvrdí, že Karel je herec a nejspíš si z nás všech vystřelil. Karel, zřejmě není tím, kým se zdá být. A já se směju! TADY NAJDETE VÍC

Ať je to jak je to, největší tupci, hlupáci a ubožáci v Prostřenu tohoto týdne jsou dva - Pavel, který chodí v uváleném saku, z kapsy vytahuje láhev s alkoholem, a arogantní Viktor, který opovrhuje vším a všemi, nic nejí, protože - já tomu jídlu moc nedám - (mezi námi zhubnout pár kil by mu neuškodilo). Oba se nedokáží zdržet urážek stran Karla.

Nevím, zdali je všechno nahrané, zda ti lidé ze sebe dělají kreatury za honorář nebo jimi opravdu jsou. Celkem je mi to jedno, ale díky této vlastní sociologické studii zjišťuji, že nic není černé ani bílé, a že sice Voskovec s Werichem zpívali, a já s nimi souhlasím:

...je to pravda odvěká,
šaty dělaj člověka,
kdo v hadrech čeká na štěstí,
ten se načeká...

Přesto mě Prostřeno donutilo říct:
Nesuďme na první pohled, ten v hadrech opravdu nemusí být ubožák! Není všechno takové, jak vypadá. Co se zdá, je sen.

Autor: Zuzka Součková | pátek 24.3.2017 20:15 | karma článku: 40.15 | přečteno: 11415x

Další články blogera

Zuzka Součková

V ortopedické čekárně

Pravou berli postavím do rohu, vezmu za kliku, otevřu dveře. Nezapomenu zastrčit berli zpátky do podpaží a ladným skokokrokem se vsunu dovnitř. Čekárna je plná, ale jedna židle zasunutá v koutě na mě čeká. Ztěžka na ni dopadnu.

27.4.2019 v 19:48 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 3069 | Diskuse

Zuzka Součková

Jsem nemohoucí, ale bojuju

Klaním se před všemi, kteří mají jakýkoli handicap. Ať už někomu neslouží ruce, nohy, oči, uši, či nějaký tělesný orgán, vždycky je to problém. Mně momentálně podala výpověď ze služby pravá noha.

17.4.2019 v 12:48 | Karma článku: 27.44 | Přečteno: 1175 | Diskuse

Zuzka Součková

Vytrácí se slušnost?

Scházím školní schodiště, proti mně se žene dětské stádo. Nedržet se zábradlí, ti malí predátoři by mě smetli. Někteří pozdraví.

25.3.2019 v 18:09 | Karma článku: 42.09 | Přečteno: 3234 | Diskuse

Zuzka Součková

Obědy zdarma pro všechny

Tak, děti, jdeme na oběd, máte ho zadarmo. Ale, pančelko, já nechci, mně ty obědy v jídelně nechutnají," řekne Maruška, otřese se hrůzou při vzpomínce na včerejší oběd. Nebylo to sice jídlo pro gurmána, ale bylo teplé a zdarma.

16.1.2019 v 19:39 | Karma článku: 43.03 | Přečteno: 3505 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Kdy je čtvrtek opravdu uplakaný

Uplakaný, nebo zelený. Z hlediska etymologie v tomhle není extra jasno. Zřejmě ta lkavost a pláč, co má v němčině tak blízko k zelené, té zelené spíš podlehly. Nicméně splněno spravedlivě - v břiše mám špenát a vedle mne vzlyky..

10.4.2020 v 11:02 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 123 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Ruská nehoráznost

Nedávno jsem zmínil, že prezidentův mluvčí Ovčáček ví možná víc, když napsal na adresu zastupitelstva Prahy 6, která nechalo odstranit sochu maršála Koněva, že „kdo šíří zlo, nakonec mu sám podlehne a skončí v nekonečné temnotě“.

10.4.2020 v 10:33 | Karma článku: 22.20 | Přečteno: 337 | Diskuse

Michal Pohanka

Po rasistických zákuscích tu máme rasově necitlivé roušky

Pokud se nebudeme zabývat skutečnými příčinami problémů, ale budeme se místo toho babrat v rasistických zákuscích a klíčenkách, obavy z černochů v rouškách hned tak nezmizí.

9.4.2020 v 19:20 | Karma článku: 38.02 | Přečteno: 2055 | Diskuse

Karel Trčálek

Vynáším soud nad Kristem: „Ukřižovat!“

Stejně jako před dvěma tisíci lety i dnes vynášejí farizejové soud nad Kristem a stejně jako před dvěma tisíci lety to považují za důkaz své zbožnosti

9.4.2020 v 17:37 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 284 | Diskuse

František Skopal

Proč vyšší Moc vyhání křesťany na Velikonoce z chrámů?

Materialisté vnímají současnou koronavirusovou krizi jako něco, co je zvládnutelné vědou a zdravotnictvím. Vůbec se nezamýšlejí nad její hlubší symbolikou. Proto se dívají na to, co se děje, ale nevidí.

9.4.2020 v 14:50 | Karma článku: 2.98 | Přečteno: 104 | Diskuse
VIP
Počet článků 279 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3244

„V okamžiku, kdy jsem pochopila, že dokážu všechno, co si umanu, se můj život obrátil naruby. Životní zkušenosti mi ukázaly, že se nemusím brát vážně a s úsměvem jde všechno líp. Limity, které mám, si tvořím sama ve své hlavě a je jen na mně, jestli je překonám.“

 

Jsem autorkou knih:

Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě

Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne,

a knihy fejetonů ze života: Běh života s úsměvem.

Když mi budete chtít něco sdělit, můžete napsat: zuzkasouckova@atlas.cz

 

Pokud se vám mé psaní líbí, navštivte také moji fb stránku, kde často glosuji běžné životní situace:

https://www.facebook.com/zuzkasouckovaspisovatelka/?pnref=lhc

Vaše vzkazy mne potěší

Rouška zastaví koronavirus, potvrdili vědci. Laboratoří je i celé Česko

Experimenty potvrdily, že klasická chirurgická rouška výrazně snižuje výskyt koronaviru ve vydechovaném vzduchu....

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...