Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim

Prostřeno - když se snoubí hloupost s arogancí

24. 03. 2017 20:15:47
Není všechno takové, jak vypadá. Veřejně přiznávám, že občas sleduji Prostřeno. Moje matka si sice myslí, že na to může koukat jen úplný hňup, já zase tvrdím, že je to moje soukromá sociologická studie. Ráda pozoruji lidi.

Jako polehčující okolnost prosím svou matku, aby přijala fakt, že nesleduji Výměnu manželek, kde do podobných, pochybných projektů lidi zatahují ještě i své děti.

Televize Prima už asi neví, jak upoutat a tak do pořadu o vaření nasazuje čím dál větší exoty. Sledovanost nejspíš zajišťují lidé, jak to říct, abych nikoho neurazila... lidé přinejmenším zvláštní. Občas se tam objeví špindíra, jindy dotyčný neumí vařit, přitáhnout diváky by měla matka kojící novorozence, člověk žijící v neuspokojivých poměrech, či psychicky labilní člověk.

Často si říkám, co lidi vede k tomu, přihlásit se do reality show. Jsou to peníze? Pochybná sláva? Pozornost médií? Je nutné ukazovat národu, že mám na skříni prach, a že neumím pořádně umýt hajzlík? Tak proč to ti lidé dělají? Je za tím exhibicionismus? Nuda? Snaha zviditelnit se?

Od určité doby jsem zaujala postoj, že je vše nahrané, že se o žádnou reality show nejedná. Ale zatím si to jenom myslím, nemám žádný důkaz, který by mé tvrzení podložil. Z mých známých se nikdo této série nezúčastnil a já se kvůli průzkumu svých hypotéz účastnit též nehodlám. Opravdu nikoho cizího do svého soukromí, do kuchyně, obýváku ani ložnice nepozvu.

Tento týden je Prostřeno nabité. Hlavním aktérem, který má přitáhnout pozornost diváků, je Karel. Mladý muž trpící Touretteovým syndromem, neuropsychiatrickým onemocněním, nemocí, která postihuje psychiku - Karel trpí tiky, neustále vykřikuje vulgární slova, má třináct dioptrií, alergii na peří a oříšky, silnou lupenku a aby toho nebylo málo, trpí, jak sám přiznal, permanentní erekcí. Ve čtvrtek situace graduje. Večeře se odehrává u Karla. Dle mého je to chudák, nemocný člověk, do kterého se dva soupeři Pavel a Viktor neustále naváží, urážejí ho, posmívají se mu. Říkám si: "To snad není možné, ti lidé nemají vůbec žádný soucit. Kam se poděla láska k bližnímu? Trochu tolerance. Kde je slušné chování?" Je mi špatně z těch dvou mužů, ne z Karla, který, jak se ukázalo, spí doma v rakvi, chová v obýváku slepici a na stole má urny starých žen, prý jeho bývalých přítelkyň. Podivín, no! Mně je ale zle z těch arogantních tupců, kteří chudáka Karla urážejí, co to dá.

Pak z nějakého popudu začnu googlit. Dneska už nikdo není anonymní a o každém se dá leccos zjistit, dozvědět. Strejda Google tvrdí, že Karel je herec a nejspíš si z nás všech vystřelil. Karel, zřejmě není tím, kým se zdá být. A já se směju! TADY NAJDETE VÍC

Ať je to jak je to, největší tupci, hlupáci a ubožáci v Prostřenu tohoto týdne jsou dva - Pavel, který chodí v uváleném saku, z kapsy vytahuje láhev s alkoholem, a arogantní Viktor, který opovrhuje vším a všemi, nic nejí, protože - já tomu jídlu moc nedám - (mezi námi zhubnout pár kil by mu neuškodilo). Oba se nedokáží zdržet urážek stran Karla.

Nevím, zdali je všechno nahrané, zda ti lidé ze sebe dělají kreatury za honorář nebo jimi opravdu jsou. Celkem je mi to jedno, ale díky této vlastní sociologické studii zjišťuji, že nic není černé ani bílé, a že sice Voskovec s Werichem zpívali, a já s nimi souhlasím:

...je to pravda odvěká,
šaty dělaj člověka,
kdo v hadrech čeká na štěstí,
ten se načeká...

Přesto mě Prostřeno donutilo říct:
Nesuďme na první pohled, ten v hadrech opravdu nemusí být ubožák! Není všechno takové, jak vypadá. Co se zdá, je sen.

Autor: Zuzka Součková | pátek 24.3.2017 20:15 | karma článku: 40.15 | přečteno: 11415x

Další články blogera

Zuzka Součková

Je svět v pořádku?

Brzké jarní ráno, venku je ještě tma. Zavrtím se na posteli, probudí mě nějaký zvuk. Nastražím uši. Aha. To první ptáci zpěváci nastupují na scénu. Zatím zřejmě jen ladí tóny jako muzikanti před koncertem.

3.5.2020 v 19:05 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 546 | Diskuse

Zuzka Součková

V ortopedické čekárně

Pravou berli postavím do rohu, vezmu za kliku, otevřu dveře. Nezapomenu zastrčit berli zpátky do podpaží a ladným skokokrokem se vsunu dovnitř. Čekárna je plná, ale jedna židle zasunutá v koutě na mě čeká. Ztěžka na ni dopadnu.

27.4.2019 v 19:48 | Karma článku: 35.87 | Přečteno: 3156 | Diskuse

Zuzka Součková

Jsem nemohoucí, ale bojuju

Klaním se před všemi, kteří mají jakýkoli handicap. Ať už někomu neslouží ruce, nohy, oči, uši, či nějaký tělesný orgán, vždycky je to problém. Mně momentálně podala výpověď ze služby pravá noha.

17.4.2019 v 12:48 | Karma článku: 27.78 | Přečteno: 1230 | Diskuse

Zuzka Součková

Vytrácí se slušnost?

Scházím školní schodiště, proti mně se žene dětské stádo. Nedržet se zábradlí, ti malí predátoři by mě smetli. Někteří pozdraví.

25.3.2019 v 18:09 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 3274 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Květák s vajíčkem je dneska už šatobriard

Sem tam si při našem tlachání se Zorinou dáváme inspirace k tomu, co uvařit, nebo na čem si pošmakovat...

29.5.2020 v 15:57 | Karma článku: 8.48 | Přečteno: 109 | Diskuse

Dáša Stárková

Paní Veroniko Brožová, jste skvělá, držte se a nedejte se

Nenechte se prosím udolat. Učinila jste správně, že jste hejtmanku Středočeského kraje informovala. Díky její reakci víme, jak nespolehlivé máme vedení a jak bezostyšně hazarduje se zdravím vás zdravotníků i nás občanů.

29.5.2020 v 14:52 | Karma článku: 21.72 | Přečteno: 300 | Diskuse

David Gruber

Když lidé na internetu myslí emocemi, a ne rozumem

Internetová diskusní kanálie, závistivé pomluvy, drsné polemiky hemžící se urážkami, sebezahleděná nadpozemská jistota o vlastní pravdě a o nepravdě těch druhých... Toho jsme svědky dnes a denně zhusta. Co za tím vězí?

29.5.2020 v 14:02 | Karma článku: 12.81 | Přečteno: 328 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Pamatovák aneb Mozkový jogging

Věděli jste, že člověk v dávných dobách ušel denně v průměru 19 kilometrů? A že pro správnou činnost paměti je nezbytný pohyb?

29.5.2020 v 10:59 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 259 | Diskuse

Pavla Kolářová

Kam s ní?

Před lety byla taková příjemně měkoučká, pěkně tvarovaná a pružná. Každý se s ní rád pomazlil a těch radostí, co si do sytosti užili... Jó to byly časy! Bezstarostné mládí plné divokých a vášnivých nocí, láskyplných vzdechů a...

28.5.2020 v 16:04 | Karma článku: 15.93 | Přečteno: 415 | Diskuse
VIP
Počet článků 280 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3237

„V okamžiku, kdy jsem pochopila, že dokážu všechno, co si umanu, se můj život obrátil naruby. Životní zkušenosti mi ukázaly, že se nemusím brát vážně a s úsměvem jde všechno líp. Limity, které mám, si tvořím sama ve své hlavě a je jen na mně, jestli je překonám.“

 

Jsem autorkou knih:

Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě

Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne,

a knih fejetonů ze života:

Běh života s úsměvem

Diagnóza žena

Když mi budete chtít něco sdělit, můžete napsat: zuzkasouckova@atlas.cz

 

Pokud se vám mé psaní líbí, navštivte také moji fb stránku, kde často glosuji běžné životní situace:

https://www.facebook.com/zuzkasouckovaspisovatelka/?pnref=lhc

Vaše vzkazy mne potěší.

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...