Pátek 10. dubna 2020, svátek má Darja
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 10. dubna 2020 Darja

Za tři dny jsme na Šumavě nepotkali ani jednoho blbce

9. 01. 2018 13:55:38
Rádi cestujeme a objevujeme krásy naší země. Letos jsme se vydali mezi svátky na Šumavu. A pobyt tam nám přinesl jen samé pozitivní zážitky. V článku najdete kladné recenze na dvě šumavské hospody. Dobré musíme mezi sebou šířit.

Často potkáváme milé a příjemné lidi. Ale obvykle se setkáme i s nějakým blbcem, který se nám snaží vysvětlit, že jsme pitomci, už jenom proto, že jsme si omylem stoupli do jiné fronty, nebo že na konci vodítka pro psa se vyskytuje pes, a ten nemá právo vstoupit tam, kam vstupuje velkomožný pán blbec. Že na běžkách jedu pomalu a tím bráním panu blbci v trhání rekordů. Prostě takovej blbec vždycky ví, jak se co má dělat, a nezapomene ostatním připomenout, že jsou to pitomci. Často ho potkáte při vstupu do hospody, v běžecké stopě, na parkovišti a všude jinde, kde se vyskytuje větší množství osob různého pohlaví, dětí a psů. Většinou si tento myslí, že děti, psi, některé ženy i muži jsou méněcenní, a že by se měli chovat za vysokými zdmi. Taková srážka s blbcem dokáže člověka (mě) rozhodit. Přestože vím, že diskuzí s ním se dostáváme oba na stejnou úroveň (jeho), stojí mě spousty sil zachovat chladnou hlavu, glanc a úsměv, a ne vždy jsem s výsledkem spokojená.

Na Šumavě jsme byli letos běžkovat po dlouhé době.

Už první vstup do Bufetu pod stadionem v areálu Zadov byl pozitivní. Měli těsně před zavíračkou, což jsme nevěděli, ale obsluha fungovala. Pán se velice omlouval, že kuchyň je zavřená, že by nám maximálně mohli dát polívku. Tak jsme si místo jídla dali pivo, což energeticky není moc rozdílné, i když břicho na dlouho nezaplní.

Druhý den jsme cestovali na vratkých prkýnkách po šumavských stopách, a doklouzali až na Horskou Kvildu. Odmítla jsem jet dál bez občerstvení a tak nás stopa zavedla do Hospody u krámu. „Bude asi plno,“ věští můj drahý, když viděl dokola kolem zapíchané běžky. Chce mi tím snad naznačit, že pojedeme bez hospody dál a na té lavičce, která bude za třemi kilometry, mi milostivě dovolí napít se vlastního čaje? Ne ne! „Já se tam vecpu, i kdybych měla stát na jedné na noze, a klidně i cizí,“ odhodlaně otevřu dveře. Bylo narváno. Fronta k pultu dlouhá, stoly obsazené. Ale támhle se lidi zvedají, tak se jdu zeptat, je-li volno. Sedám si, manžel stojí ve frontě. Pozoruju cvrkot. Líbí se mi, že frontu na jídlo stojí muži, zatímco jejich unavené protějšky, často s dětmi, sedí a odpočívají. Kulajda s pravými hřiby, kterou mi manžel donesl, byla snad nejlepší, jakou jsem kdy jedla. Všechna jídla, která lidi kolem měli, byla pravá domácí, žádné smažené polotovary. Jsem úplně nadšená. Kromě toho to obsluha za pultem zvládá s úsměvem a v klidu. A docela to i frčí a odsejpá vzhledem k tomu, kolik je tu lidí. V takovém množství je forma samoobsluhy dobrá volba. Všichni se vejdou, a než na ně přijde řada, vždy se nějaké místo u stolu uvolní.

Milé bylo také to, že u velkého stolu, kde jsme seděli, si navzájem cizí lidé přáli dobrou chuť. Totéž jsme zažili i následující den v Bufetu pod stadionem v areálu Zadov, kde jídla byla též domácí, obsluha i v tom fofru vstřícná a usměvavá. Personál obou navštívených hospod má můj obdiv a poklonu.

A když přišla dovnitř paní se psím spřežením, nikdo ji nevykazoval pryč, lidi si psy hladili, ti vrněli a užívali si pozornosti.

Pán na parkovišti na Pláních byl příjemný a dokonce jsme si popřáli hezký den a šťastnou cestu při odjezdu.

Tak nějak jsem si na Šumavě uvědomila, že to s lidmi není úplné špatné, jak by se mohlo zdát. Pořád panuje ve společnosti slušnost, i když se to občas nezdá. Ale o tom až příště.

Autor: Zuzka Součková | úterý 9.1.2018 13:55 | karma článku: 35.39 | přečteno: 2065x

Další články blogera

Zuzka Součková

V ortopedické čekárně

Pravou berli postavím do rohu, vezmu za kliku, otevřu dveře. Nezapomenu zastrčit berli zpátky do podpaží a ladným skokokrokem se vsunu dovnitř. Čekárna je plná, ale jedna židle zasunutá v koutě na mě čeká. Ztěžka na ni dopadnu.

27.4.2019 v 19:48 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 3069 | Diskuse

Zuzka Součková

Jsem nemohoucí, ale bojuju

Klaním se před všemi, kteří mají jakýkoli handicap. Ať už někomu neslouží ruce, nohy, oči, uši, či nějaký tělesný orgán, vždycky je to problém. Mně momentálně podala výpověď ze služby pravá noha.

17.4.2019 v 12:48 | Karma článku: 27.44 | Přečteno: 1175 | Diskuse

Zuzka Součková

Vytrácí se slušnost?

Scházím školní schodiště, proti mně se žene dětské stádo. Nedržet se zábradlí, ti malí predátoři by mě smetli. Někteří pozdraví.

25.3.2019 v 18:09 | Karma článku: 42.09 | Přečteno: 3234 | Diskuse

Zuzka Součková

Obědy zdarma pro všechny

Tak, děti, jdeme na oběd, máte ho zadarmo. Ale, pančelko, já nechci, mně ty obědy v jídelně nechutnají," řekne Maruška, otřese se hrůzou při vzpomínce na včerejší oběd. Nebylo to sice jídlo pro gurmána, ale bylo teplé a zdarma.

16.1.2019 v 19:39 | Karma článku: 43.03 | Přečteno: 3505 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Kdy je čtvrtek opravdu uplakaný

Uplakaný, nebo zelený. Z hlediska etymologie v tomhle není extra jasno. Zřejmě ta lkavost a pláč, co má v němčině tak blízko k zelené, té zelené spíš podlehly. Nicméně splněno spravedlivě - v břiše mám špenát a vedle mne vzlyky..

10.4.2020 v 11:02 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 122 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Ruská nehoráznost

Nedávno jsem zmínil, že prezidentův mluvčí Ovčáček ví možná víc, když napsal na adresu zastupitelstva Prahy 6, která nechalo odstranit sochu maršála Koněva, že „kdo šíří zlo, nakonec mu sám podlehne a skončí v nekonečné temnotě“.

10.4.2020 v 10:33 | Karma článku: 21.17 | Přečteno: 318 | Diskuse

Michal Pohanka

Po rasistických zákuscích tu máme rasově necitlivé roušky

Pokud se nebudeme zabývat skutečnými příčinami problémů, ale budeme se místo toho babrat v rasistických zákuscích a klíčenkách, obavy z černochů v rouškách hned tak nezmizí.

9.4.2020 v 19:20 | Karma článku: 37.92 | Přečteno: 2044 | Diskuse

Karel Trčálek

Vynáším soud nad Kristem: „Ukřižovat!“

Stejně jako před dvěma tisíci lety i dnes vynášejí farizejové soud nad Kristem a stejně jako před dvěma tisíci lety to považují za důkaz své zbožnosti

9.4.2020 v 17:37 | Karma článku: 8.85 | Přečteno: 283 | Diskuse

František Skopal

Proč vyšší Moc vyhání křesťany na Velikonoce z chrámů?

Materialisté vnímají současnou koronavirusovou krizi jako něco, co je zvládnutelné vědou a zdravotnictvím. Vůbec se nezamýšlejí nad její hlubší symbolikou. Proto se dívají na to, co se děje, ale nevidí.

9.4.2020 v 14:50 | Karma článku: 2.93 | Přečteno: 104 | Diskuse
VIP
Počet článků 279 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3244

„V okamžiku, kdy jsem pochopila, že dokážu všechno, co si umanu, se můj život obrátil naruby. Životní zkušenosti mi ukázaly, že se nemusím brát vážně a s úsměvem jde všechno líp. Limity, které mám, si tvořím sama ve své hlavě a je jen na mně, jestli je překonám.“

 

Jsem autorkou knih:

Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě

Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne,

a knihy fejetonů ze života: Běh života s úsměvem.

Když mi budete chtít něco sdělit, můžete napsat: zuzkasouckova@atlas.cz

 

Pokud se vám mé psaní líbí, navštivte také moji fb stránku, kde často glosuji běžné životní situace:

https://www.facebook.com/zuzkasouckovaspisovatelka/?pnref=lhc

Vaše vzkazy mne potěší

Rouška zastaví koronavirus, potvrdili vědci. Laboratoří je i celé Česko

Experimenty potvrdily, že klasická chirurgická rouška výrazně snižuje výskyt koronaviru ve vydechovaném vzduchu....

Bruce Willis je v karanténě s exmanželkou Demi Moore. Dceři oholil hlavu

Bruce Willis (65) a Demi Moore (57) se rozvedli před dvaceti lety. Vycházejí spolu ovšem tak dobře, že tráví karanténu...

Díky koronaviru v pornu vydělávám velké peníze, říká bývalá Disney hvězda

Po neúspěchu v Hollywoodu přesedlala Maitland Wardová (42) na kariéru v pornoprůmyslu, kde se jí velmi daří. Herečka se...

Obchody zůstanou na pomlázku zavřené. Řetězce nevyužily stavu nouze

O Velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...