Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 24. února 2020 Matěj

Úchylák v bazénu

24. 10. 2018 19:28:06
Chvilku si ho nevšímám, ale pak si uvědomuju, že plave za mnou. Když mě předplave, protože tak pomalu jako já asi neumí, počká si, a zase ho cítím za sebou. Začíná mi to být nepříjemné. Kouká mi na zadek, nebo co?

Rozhodla jsem se do svého sportovního portfolia přidat další pohyb. A to rovnou plavání. Plavat jsem se naučila úplně náhodou, když mě - šestiletou holku - shodil plavčík kovovou tyčí do vody. Chvíli jsem lapala po dechu, střídavě se vynořovala nad a potápěla pod hladinu, pak jsem jakýmsi řízením osudu pochopila, že musím něco udělat a začala jsem plavat. Můj plavecký styl se za dlouhé roky nijak extrémně nevylepšil, nicméně jsem schopná udržet se na hladině a dokonce se i pohybovat směrem vpřed. Dodnes to nechápu. Ale je to tak. Plavání je prý zdravé na klouby, nezdravé na páteř. Momentálně mě zlobí klouby. Některé prameny tvrdí, že se při něm dobře hubne, jiné tomu odporují a říkají, že pohybem v chladné vodě si tělo ukládá tuk. Nebudu tohle řešit, prostě si jednou týdně zajdu zaplavat do krytého bazénu, kde je voda ohřátá na 27°C, což se mi zdá docela slušná teplota.

Po zaplacení vstupného obdržím klíček od skříňky, převléknu se do plavek a vyrazím do sprch. Nikde nikdo, jen nápis, že je zakázáno sprchovat se v plavkách. Po důkladné hygieně kráčím k bazénu. Jsem zvědavá, kolik tam bude lidí. Je něco po jedné hodině a já doufám, že ti, co chodí na odpolední, už skončili a ti z ranní směny ještě pracují. Můj předpoklad se potvrzuje, v bazénu plave jen nějaký plešatý důchodce. Těsně po mně přichází ještě jeden jemu hodně podobný. Prohodí spolu pár slov, zatímco já si smáčím palec u nohy. Brrr, představovala jsem si to teplejší. Decentně sestupuji po schůdkách, když vtom pán, který přišel po mně, skočí placáka do vody. Vzedme se hladina, vodotrysk a další sprcha mě opláchne od hlavy k patě. Doprčic, nechci si máčet vlasy! Už se stalo. V duchu nadávám na neohleduplného dědka!

Vyberu si jednu z pěti drah a začnu plavat. Tam a zpátky. Počítám si bazény, tempa a spokojeně pozoruju, že všechno přibývá a že to není taková nuda, jak jsem si původně myslela. Už mám naplaváno víc než půl kilometru, když se přichází koupat další muž. Přestože jsou zde ještě dvě volné dráhy, tlačí se do té „mojí“. Nejsem konfliktní, uhnu. Muž přeplave jedenkrát bazén a zůstává stát na druhé straně. Asi odpočívá, pomyslím si. Chvilku si ho nevšímám, ale po chvíli si uvědomuju, že plave za mnou. Když mě předplave, protože tak pomalu jako já asi neumí, počká si, a zase ho cítím za sebou. Začíná mi to být nepříjemné. Kouká mi na zadek, nebo co?

Dochází mi trpělivost, vylezu z vody, končím. Pro dnešek stačilo! Půjdu se ještě trochu nahřát do vířivky. Jen tam zalehnu, dotyčný je vedle mě. Cítím jeho pohled, i když se snažím nevnímat ho. Periferním viděním sleduju, jak se nenápadně ke mně přibližuje. Asi by mě mělo těšit, že jsem pro někoho žádoucí, jsem dvojnásobná babička, přece. Bohužel pán není můj typ. Na můj vkus je příliš opálený, příliš neomalený a příliš bezostyšný. Jako na péro vyskočím z vířivky, balím se do ručníku, aby mě neokukoval, a padám pryč.

Vzpomínám si, jak kdysi dávno coby žákyni sedmé třídy mě cestou ze školy pronásledoval podobný týpek. Taky tak opálený, taky neomalený a bezostyšný. Už tehdy jsem jakýmsi šestým smyslem chápala, o co jde. Tenkrát jsem začala křičet strachy, a utíkat. On dostal taky strach, a taky utekl. Později jsem se dozvěděla, že některé spolužačky osahával v přízemí jejich domu a ještě později mi matka řekla, že ho zavřeli.

Cesta z bazénu vede opět přes dámské sprchy. Pořád nikde nikdo. V rychlosti ze sebe smývám chlor, rychle se utírám a padám do kabinky. Ani tady není ani noha. Připadám si jako v katakombách a moje obrazotvornost jede na plné pecky. Teď se rozrazí dveře a onen muž bude stát mezi nimi, v ruce svůj penis. Uklidňuju se - ty se přece nebojíš, běháš sama kdesi po lesích, máš tři děti, a teď tě tady vyvede z míry úchylák, který jím možná ani není. Třeba jen tvoje fantazie má pocit, že mu jde o tvůj zadek.

V pokladně taky nikdo, mám pocit, že tady během uplynulé hodiny došlo k nějakému exodu. Pokládám klíček od skříňky na pult, a za stálého rozhlížení se kolem sebe, opouštím budovu plaveckého bazénu. Teprve, když usednu za volant svého vozu, se mi uleví.

Později s odstupem času si říkám, že jsem propadla panice možná zbytečně. Ovšem těch náhod bylo na mě nějak moc. Inu, kdo ví?

Autor: Zuzka Součková | středa 24.10.2018 19:28 | karma článku: 28.88 | přečteno: 2600x

Další články blogera

Zuzka Součková

V ortopedické čekárně

Pravou berli postavím do rohu, vezmu za kliku, otevřu dveře. Nezapomenu zastrčit berli zpátky do podpaží a ladným skokokrokem se vsunu dovnitř. Čekárna je plná, ale jedna židle zasunutá v koutě na mě čeká. Ztěžka na ni dopadnu.

27.4.2019 v 19:48 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 3053 | Diskuse

Zuzka Součková

Jsem nemohoucí, ale bojuju

Klaním se před všemi, kteří mají jakýkoli handicap. Ať už někomu neslouží ruce, nohy, oči, uši, či nějaký tělesný orgán, vždycky je to problém. Mně momentálně podala výpověď ze služby pravá noha.

17.4.2019 v 12:48 | Karma článku: 27.44 | Přečteno: 1169 | Diskuse

Zuzka Součková

Vytrácí se slušnost?

Scházím školní schodiště, proti mně se žene dětské stádo. Nedržet se zábradlí, ti malí predátoři by mě smetli. Někteří pozdraví.

25.3.2019 v 18:09 | Karma článku: 42.09 | Přečteno: 3229 | Diskuse

Zuzka Součková

Obědy zdarma pro všechny

Tak, děti, jdeme na oběd, máte ho zadarmo. Ale, pančelko, já nechci, mně ty obědy v jídelně nechutnají," řekne Maruška, otřese se hrůzou při vzpomínce na včerejší oběd. Nebylo to sice jídlo pro gurmána, ale bylo teplé a zdarma.

16.1.2019 v 19:39 | Karma článku: 43.03 | Přečteno: 3504 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Lukáš Burget

Svět zná novou Miss Germany!

Jako kdyby nebylo dost děsivých zpráv třeba o šíření koronaviru Itálií, informují nás noviny ještě i o nové vítězce Miss Germany. Je jí pětatřicetiletá dívčina, byznysmenka původem z Namibie.

24.2.2020 v 13:30 | Karma článku: 21.34 | Přečteno: 374 | Diskuse

Jana Marková

Vyhráli jsme cenu o dojnou krávu Evropy. Aneb jak se Vám žije v rozvojové zemi?

HDP roste, politici tleskají. Přesto jsme od dubna 2017 oficiálně v kategorii rozvojových zemí. To znamená, že místo posilování pozic ekonomiky vlastní, pouze radostně poskytujeme levnou pracovní sílu a zázemí ekonomice cizí.

24.2.2020 v 9:11 | Karma článku: 35.69 | Přečteno: 1238 | Diskuse

Ladislav Jílek

Prosím za babičky a za vnoučata taky

Slyšel jsem starší paní, jak si stýskala. Má dva syny a měla i čtyři vnoučata. Oba synové se rozvedli, a tím přišla o vnoučata.

23.2.2020 v 20:05 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 720 | Diskuse

Jan Pražák

Zrzavej kazič potěšení

Dnes vám chci povykládat, jak jsme my tři chlapi, teda já zrzavej kocour s půlkou ocasu, adoptovanej jezevčík Ferda a náš dvounožec profesí záchranář, málem přišli o střechu nad hlavou.

23.2.2020 v 17:03 | Karma článku: 27.19 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele – to není korektnost, to je lobotomie mozku!

Politická korektnost, kterou mnozí tak rádi bagatelizují (jako že je to pouhá slušnost a není na tom nic zlého), se projevuje ve všech nuancích dnešního života, jako kdyby šlo o virus, který požírá závity našeho mozku.

23.2.2020 v 8:46 | Karma článku: 37.10 | Přečteno: 1280 | Diskuse
VIP
Počet článků 279 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3243

„V okamžiku, kdy jsem pochopila, že dokážu všechno, co si umanu, se můj život obrátil naruby. Životní zkušenosti mi ukázaly, že se nemusím brát vážně a s úsměvem jde všechno líp. Limity, které mám, si tvořím sama ve své hlavě a je jen na mně, jestli je překonám.“

 

Jsem autorkou knih:

Když se dáma rozběhne aneb Ani v padesáti není pozdě

Deník běžkyně v nejlepších letech s podtitulem Co vám o běhání nikdo neřekne,

a knihy fejetonů ze života: Běh života s úsměvem.

Když mi budete chtít něco sdělit, můžete napsat: zuzkasouckova@atlas.cz

 

Pokud se vám mé psaní líbí, navštivte také moji fb stránku, kde často glosuji běžné životní situace:

https://www.facebook.com/zuzkasouckovaspisovatelka/?pnref=lhc

Vaše vzkazy mne potěší

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...